![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16002026
*
nr 1600 2026
Esther Kjerner
(1873-1952), Sverige
Oljemålning, Motiv från Södermalm, Stockholm, Signerad, Olja på duk, 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2024
kl 20:11:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 12:28:20
1
1.000 kr
26/2 13:15:11
2
1.200 kr
26/2 17:12:11
1
1.500 kr
26/2 19:26:32
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Esther Kjerner
Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.
Läs mer om Esther Kjerner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: esther kjerner olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
*
Esther Kjerner
Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.
Läs mer om Esther Kjerner
nr 1600 2026
Esther Kjerner
(1873-1952), Sverige
Oljemålning, Motiv från Södermalm, Stockholm, Signerad, Olja på duk, 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 12:28:20 | 1 | 1.000 kr |
26/2 13:15:11 | 2 | 1.200 kr |
26/2 17:12:11 | 1 | 1.500 kr |
26/2 19:26:32 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Esther Kjerner
Esther Kjerner, svensk mÃ¥lare född 1873 i Stockholm, död 1952.Läs mer om Esther Kjerner
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: esther kjerner olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19